burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист

Лікування спондильозу в санаторії

Спондильоз

Спондильозом називають дегенеративне захворювання хребта, що супроводжується розростанням кісткової тканини по периферії хребців. Можна сказати, що спондильоз - патологія, яка формується на пізній стадії остеохондрозу. Фіброзні волокна при спондильозі міжхребцевого диска з часом видавлюються за кордону хребетних тіл, утворюючи так звані остеофіти (кісткові виступи). Результатом цього процесу стає обмеження рухливості диска. Ослаблення і виродження міжхребцевого диску з часом може призвести до грижі міжхребцевого диску.

Спондильоз може розвиватися в поперековому (нижній частині спини), шийному або грудному відділах хребта. Найбільш поширені шийний і поперековий спондильоз. При цьому грудний спондильоз, в зв'язку з частою відсутністю симптомів, може розвиватися непомітно. Первинні симптоми спондильозу найчастіше проявляються у віці 20-50 років, причому у 80% людей спондильоз проявляє себе після 40-років. Інтенсивність розвитку спондильозу багато в чому визначається генетичною схильністю і перенесеними травмами.

Причини і симптоми спондильозу

Першопричина спондильозу - порушення обміну речовин, що призводить до відкладення в організмі вапняних солей. У зв'язку з цим спондильоз можна розглядати як хворобу, від якої переважно страждають люди похилого віку.

У 27-37% хворих на туберкульоз поперековий спондильоз розвивається без будь-яких супутніх симптомів. Частина пацієнтів скаржиться на болі в спині і шиї. Причина виникнення больових відчуттів - здавлювання нерва, що приводить до випинання диска і появи на суглобах кісткових шпор. Внаслідок цього отвір, через яке нервові корінці відходять від спинномозкового каналу звужується. Розвивається міжхребцева грижа, що може обмежувати зв'язки хребта, завдаючи при цьому хворому гострий біль. У тому випадку, якщо надлишковий тиск стимулює розростання нових нервових закінчень і кровоносних судин, стає можливим розвиток симптому хронічного болю.

Характерні симптоми спондильозу - больові відчуття, локалізовані в області спини і шиї (потиличної області), плечовому поясі. Біль загострюється при здійсненні нахилу або повороту тіла. Больові відчуття можуть проявитися також у області вух і очних яблук. Підвищений дискомфорт, що виникає в зв'язку зі складністю знаходження зручної пози і безперервними больовими відчуттями, хворі спондильозом відчувають під час сну. Спондильоз поперекового відділу супроводжується тупими ниючими болями і обмеженням рухливості торса.

У разі, якщо грижа міжхребцевого диска призводить до ущемлення нерва, то біль може іррадіювати в кінцівки. При значному розростанні грижі стислий нерв викликає больові відчуття в нижній ділянці спини і іррадіює в ногу (попереково-крижовий радикуліт). Больові відчуття в області спини, пов'язані з випинанням диска, посилюються при тривалому стоянні, сидінні у фіксованій позі, нахилах вперед. Деяке полегшення настає при зміні позиції і при ходьбі.

Больові відчуття в спині, пов'язані з артрозом фасеточних суглобів, навпаки, частіше посилюються при ходьбі і в положенні стоячи. Характерні симптоми, пов'язані з обмеженням нерва, - оніміння та поколювання. Здавлювання нерва може з часом призвести до слабкості ураженої кінцівки. У тому випадку, якщо розвинулася грижа і тисне на спинний мозок, стає можливим його пошкодження (мієлопатія). Так, велика грижа міжхребцевого диска в районі шийного відділу хребта може стимулювати розвиток шийної мієлопатії. У цьому випадку хворий відчуває оніміння, слабкість і поколювання.

Коли слід звернутися за допомогою фахівця

Крім симптоматики, описаної вище, у всіх нижчеперелічених випадках рекомендовано відвідування лікаря:

  • в разі, якщо призначене лікування не купувало больові відчуття;
  • при появі слабкості в кінцівці (кінцівках);
  • при втраті контролю над сечовим міхуром або кишечником;
  • при виникненні відчуття оніміння в паховій області;
  • при виникненні больових відчуттів в шиї або спині, що супроводжуються втратою ваги і підвищенням температури тіла.

Діагностують спондильоз за допомогою радіологічних тестів (рентгеноскопія, КТ або МРТ). Рентгеноскопія дозволить виявити кісткові шпори, місця потовщення міжхребцевих суглобів, звуження міжхребцевого простору диска. За допомогою КТ можна отримати більш детальну інформацію та визначити факт і ступінь звуження хребетного каналу (стенозу хребетного каналу). Найбільш повну клінічну картину дасть МРТ, що дозволяє візуалізувати міжхребетні диски і визначити ступінь грижі міжхребцевого диска. За допомогою МРТ можливо отримати детальну візуальну картину хребта, нервових закінчень, суглобів і зв'язок хребта, надійно діагностувати факт і ступінь обмеження нерва.

Лікування спондильозу

Оскільки захворювання є дегенеративним процесом, ефективного лікування, здатного повністю компенсувати патологічні зміни в організмі, поки не придумано. Разом з тим, цілком можливо домогтися зняття або значного зменшення больових відчуттів, усунення запальних процесів, стимулювання судинного кровообігу і вираженого уповільнення дистрофічних змін дискових тканин. Лікування спондильозу, рекомендований на сьогоднішньому етапі розвитку медицини, передбачає проходження декількох етапів:

  • Медикаментозний вплив, що дозволяє зняти запалення і больові відчуття.
  • Лікувальна гімнастика і спеціальні вправи на снарядах під керівництвом і за безпосередньої участі фахівця.
  • Фізіотерапія.
  • Допоміжна терапія.

Санаторій Березовий Гай пропонує всі умови для проходження комплексного лікування і профілактики спондилеза, спондилолистеза, сколіозу, кіфозу і інших захворювань опорно-рухового апарату під керівництвом досвідчених дипломованих фахівців вищої кваліфікації. До ваших послуг просторі затишні апартаменти, чудова кухня з можливістю побудови індивідуального меню, відвідування місцевих визначних пам'яток, відпочинок на природі, активний відпочинок в розважальних комплексах та багато іншого. Відпочивайте і лікуєтеся одночасно, а головне, робіть це з задоволенням!

Санаторій Березовий Гай - блискучий відпочинок, ефективне лікування!