burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист
Магнітотерапія

Магнітотерапія

Тим, хто знайомий з фізіотерапевтичними процедурами, напевно відомий такий метод, як магнітотерапія. Поговоримо докладніше про те, що являє собою ця процедура, які її особливості та в яких випадках показаний курс її проходження.

Всі ми періодично чуємо і говоримо самі про магнітні бурі, списуючи на них головні болі; знаємо про шкідливе електромагнітне випромінювання деяких побутових приладів. Магнітні поля дійсно впливають на людський організм, але не завжди негативно. Доказ цьому - метод магнітотерапії. Вона являє собою фізіотерапевтичну процедуру, при якій на організм (в цілому або на окремі частини) впливає змінне магнітне поле.

Низькочастотне магнітне поле діє таким чином, що передає деяким тканинам організму магнітні властивості, але вони не піддаються намагніченості. Корисна ця процедура як в якості лікування, так і профілактики, тому що порушення нашого внутрішнього магнітного поля призводить до різних захворювань, а завдяки такій «підзарядці», як магнітотерапія, поступово організм відновлюється, і поліпшується самопочуття.

Особливості магнітотерапії

Магнітотерапія вважається найбільш м'якою і делікатної процедурою, легко переноситься і не викликає хворобливих відчуттів. Для магнітних полів не перешкода гіпс, мазь або інші «перешкоди», з якими не справляються інші процедури.

До впливу магнітних полів схильний весь наш організм, але найбільшою мірою ендокринна, нервова і серцево-судинна системи. Проходження курсу магнітотерапії підвищує опірність організму до хвороб, які спровоковані порушенням роботи цих систем. Адже магнітні поля покращують функції щитовидної залози, статевих органів, надниркових залоз.

Як проходить сеанс магнітотерапії

Як і у випадку з будь-якими іншими процедурами, тривалість курсу магнітотерапії залежить від виду і тяжкості захворювання. Дозування також підбирається індивідуально фахівцем, але в цілому вона варіюється від 0.5 до 50 мілітесл (слабкі магнітні поля). Тривалість кожного сеансу і курсу також призначає лікар. Середня тривалість сеансу становить 10-30 хвилин, а всього курсу магнітотерапії - 6-12 процедур. Проходити сеанси рекомендується щодня або через день.

При проходженні курсу слід знати про запобіжні заходи: необхідно зняти з себе і прибрати будь-які металеві прикраси і предмети (ключі, телефони, сережки, пластикові карти з магнітною стрічкою і т.д.). Процедура проводиться за допомогою портативного або стаціонарного апарату, що включають в себе спеціальні індуктори. Портативний апарат являє собою 2 робочі поверхні з індукційними котушками всередині. Їх розміщують на певних ділянках тіла, як можна ближче до хворого місця. Стаціонарний апарат - апарат, навколо якого створюється магнітне поле, постійно міняє напрямок. Така методика лікування називається методикою обертового магнітного поля. Пацієнта в цьому випадку поміщають всередину апарату в положенні лежачи.

Показання та протипоказання до магнітотерапії

Магнітотерапія знайшла широке застосування в медицині. Проходження курсу цієї процедури рекомендується при:

  • сечостатевих хворобах: цистит, простатит, безпліддя, доброякісні пухлини;
  • порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту;
  • захворюваннях шкірних покривів;
  • серцево-судинних захворюваннях (гіпертонічна хвороба, вегето-судинна дистонія);
  • травмах хребта;
  • артрозах, артритах і т.д.

Результатом проходження курсу магнітотерапії є поліпшення самопочуття в цілому, зниження або зникнення больових відчуттів, нормалізація артеріального тиску. Магнітотерапія знімає дратівливість, покращує сон, є імунокоректором, підвищує здатність крові насичуватися киснем. Позитивна дія цієї процедури давно доведена. Але у магнітотерапії є і свої протипоказання.

Вище ми відзначили, що магнітні поля мають здатність знижувати артеріальний тиск. Тому гіпотонікам цю процедуру проходити не рекомендується. Категорично забороняється вона і пацієнтам, у яких встановлено кардіостимулятор. Іншими протипоказаннями для магнітотерапії є:

  • відкрита форма туберкульозу;
  • прогресуючі доброякісні пухлини;
  • онкологічне захворювання;
  • підвищена температура тіла;
  • в деяких випадках - вагітність.

Лікування в санаторії «Березовий гай»

Пропонуємо не тільки відпочити від міської суєти і сумнівною екології, а й оздоровитися душею і тілом в нашому санаторії «Березовий гай». Мальовнича місцевість, змішані ліси, чистота і затишок як території в цілому, так і окремих номерів - гарантія того, що вам не захочеться їхати з гостинного краю.

Наші фахівці підберуть для вас необхідний комплекс лікування, який можна поєднати з косметологічними і релаксаційним процедурами для максимального комфорту.