Ручний масаж і його особливості
Масаж, виникнувши тисячоліття назад, зберіг і до наших днів свою актуальність. Цей медичний метод активно застосовується як лікувально-профілактичний, гігієнічний, загальнооздоровчі засіб. Різні народи і культури мали свої масажні прийоми. Міграція народів протягом багатовікового розвитку призвела до того, що масажні секрети перемішалися і поширилися по всій планеті. За цей час прийомів, методик і видів масажу з'явилося безліч. Але в якій частині не проводився б він, за якою методикою і на що не був би спрямований, найкращим вважається масаж, який робиться руками.
Основні параметри масажу
В останні роки популярність масажу досягла піку популярності, його стали вивчати і розвивати з науковим підходом. Його успішно застосовують травматологи, хірурги, гінекологи, терапевти, кардіологи, невропатологи, спортивні лікарі та реабілітологи.
Останні дослідження, глибоко і пильно вивчили вплив на організм людини різних технік масажу, розширили можливості застосування його для нормалізації фізіологічних процесів організму, підвищення захисних функцій і максимально можливого зниження залежності і необхідності в фармакологічних препаратах.
Масаж - це комплекс прийомів рефлекторного і механічного впливу, спрямованого на людський організм шляхом тиску, тертя, вібрації, що проводяться в безпосередньому контакті з поверхнею тіла. Маніпуляції здійснюються руками або спеціальними апаратами.
Він буває:
- загальним - масажується послідовно все тіло;
- місцевим - масажуються локально вибіркові частини тіла.
Виходячи з поставлених завдань, розрізняють масаж:
- гігієнічний;
- спортивний;
- лікувальний;
- антицелюлітний;
- дитячий;
- самомасаж.
Час і послідовність проведення
Час сеансу ручного масажу варіюється від 10 хвилин до 1,5 години. Тривалість залежить від кількості і розміру зон, які необхідно промасажувати, поставлених цілей, статі і ваги пацієнта. Допомагає визначитися правильна діагностика .
Приблизний час, що витрачається на масаж окремих ділянок тіла: шия, таз, спина вимагають не менше 20 хвилин. На верхні кінцівки масажист витратить близько 15 хвилин, на ноги - близько 20, на груди і живіт - хвилин 15-20. Крім того, необхідно час на підготовку поверхневих шарів шкіри до активного масажу і на те, щоб заспокоїти її після процедури. Послідовності масування різних зон можуть відрізнятися.
Під час масажу, відбувається значне прискорення обмінних процесів, в не меншому ступені, ніж при фізичних навантаженнях. Поліпшення процесів обміну речовин сприяє кращому функціонуванню капілярів.
Офіційно встановлено, що протягом сеансу кровопостачання всіх тканин організму збільшується більш ніж в сто разів, від звичайного стану спокою. А це означає, що клітини отримувати в сто разів більше кисню і поживних речовин. Подібний ефект досягається в процесі фізичних навантажень, але плюсом масажу є відсутність накопичень молочної кислоти в м'язах, що проявляється у вигляді крепатури.
Позитивний ефект процедури і протипоказання
Результатом проведення сеансів ручного масажу є прискорення відновних процесів в тканинах, нормалізація обміну речовин, очищення клітин від шлаків. Даний тип масажу має загальнозміцнювальну і лікувальну дію на систему м'язів, підвищує їх тонус і підвищує загальну працездатність організму.
Він підходить всім здоровим людям. Однак існують і протипоказання: запалення в гострій формі, підвищена температура тіла, захворювання шкіри і її пошкодження, підвищений ризик кровотеч і варикозне розширення вен. Категорично заборонено при пухлинах і новоутвореннях різної природи.
У «Березовий гай» за енергією
Курорт «Березовий гай» пропонує ручний масаж загальний, тривалістю півтори години і локальний. Тривалість масажу кожної окремої зони 10 хвилин; крім того, комплексний масаж шиї, спини і таза. Приїхавши відпочити і поправити здоров'я, не зайвим буде привести в тонус і організм, очистивши його від шлаків на клітинному рівні, наповнити його енергією.