burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист
Кінезіотейпірованіе

Кінезіотейпірованіе

В останні роки з'явилося чимало безопераційних методик, спрямованих на оздоровлення організму. Однією з них є кінезіотейпірованіе, яке засноване на науковій практичній дисципліні кінезіології (також відомої як «біомеханіка»), що вивчає м'язове рух. В якості основного впливає елемент використовуються клейкі еластичні стрічки (кінезіотейпи або ж просто тейпи).

Тейпірованіе довгий час застосовувалося в медицині в основному для фіксації частин тіла в одному положенні. Очевидною проблемою даного методу було зниження рухливості. У 1973 році доктор Кензо Касі, японець за походженням, розробив метод на основі еластичного тейпірованіе. Дана процедура показала хороші результати, і вже в 1988 році застосовувалася для лікування спортсменів під час олімпіади в Сеулі.

Кінезіотейпірованіе досить швидко отримало популярність на території Європи і Азії, а в США приступили до активних клінічних досліджень, що дозволив удосконалити метод. На території країн СНД еластичне тейпірованіе з'явилося тільки на початку 2000 року, але дуже швидко здобула визнання серед спортсменів і звичайних людей.

Як діє кінезіотейпірованіе?

Суть даного методу лікування полягає в тому, що на хворе місце особливим чином наклеюється кінезіотейп. Тейпи - це еластичні стрічки, виготовлені з натуральної бавовни, завдяки чому вони дозволяють тілу безперешкодно дихати. Щоб зафіксувати їх на ураженому місці, використовується гіпоалергенний клеїть гель на акриловій основі. Він починає проявляти свої склеювальні характеристики при зіткненні з тілом, нагріваючись від його температури. Завдяки використанню міцних, але натуральних матеріалів, тейпи можна носити до 2 тижнів, приймати з ними  ванни  або ходити в басейн. За своїми характеристиками, що включає товщину і еластичність, вони наближені до людської шкіри, тому не викликають дискомфорту при носінні.

Основна функція кінезіотейпірованія - підтримка і  лікування м'язів і зв'язок . Частина навантаження з пошкодженої ділянки передається на еластичну стрічку, яка фактично «імітує» зв'язку. Таким чином загоєння відбувається набагато швидше, при збереженні високої рухливості пошкодженої ділянки. Також процедура надає наступні ефекти:

  • ліфтинг, так як за рахунок підняття шкіри тейп збільшується внутретканевое простір і підшкірної клітковини;
  • купірування больового синдрому;
  • поліпшення м'язової функції завдяки впливу на пропрій і інтерорецептори м'язів;
  • стабілізує і покращує функціонування суглобів і зв'язкового апарату;
  • поліпшення функцій органів завдяки сегментарному впливу;
  • знімає набряки;
  • сприяє швидкому загоєнню ран.

Міфи про кінезіотейпірованіі

Нерозуміння принципів роботи кінезіотейпірованія призвело до появи чималої кількості міфів. Наприклад, що для досягнення лікувального ефекту на стрічку наноситься медикаментозний препарат. Насправді сертифіковані тейпи припускають наявність виключно клею, який виконує функцію скріпляє матеріалу і не робить ніякого впливу на організм.

Другий міф пов'язаний з ефектом плацебо і відсутністю даних про ефективність цього методу. Важливе значення має спосіб наклеювання еластичною стрічки. Для отримання ефекту недостатньо просто приклеїти тейп на пошкоджену ділянку тіла. Тільки кваліфікований фахівець може провести процедуру так, щоб вона принесла користь. Ефективність методу не раз підтверджували лікарі, які надають допомогу і спостереження за професійними спортсменами, які частіше за все страждають від розтягування і  перенапруги м'язів . В першу чергу тейпи застосовуються для швидкого зняття болю і набряку при пошкодженні м'язів або суглобів, а також підтримки рухливості кінцівки. Найбільший ефект спостерігається в перші 5 днів застосування, після чого він поступово знижується.

Інші міфи, що не мають під собою наукового обгрунтування або доказів:

  • вплив кольору тейпа на ефективність лікування;
  • викликання звикання;
  • складність використання еластичних стрічок;
  • однакові характеристики і властивості тейпов від різних виробників.

Методи кінезіотейпірованія

Основу кінезіотейпірованія становить набір методів, згідно з якими здійснюється наклеювання еластичних стрічок. Завдяки цьому самі звичайні на вигляд пластирі можуть надавати лікувальні ефекти, спрямовані на пошкоджені ділянки організму людини.

Найбільш відомими є 4 методу:

  1. Функціональна корекція. Полегшує рух суглобів - для цього тейпи наклеюються при максимальному згинанні або розгинанні суглоба.
  2. Фасціальна корекція. Застосовується для відновлення м'язів після операцій. Наклеювання проводиться таким чином, щоб повністю усунути тиск всередині тейпа і змістити шкіру над фасцією.
  3. Механічна корекція. Використовується для розслаблення м'язів, усунення хронічного перенапруження і миофасциальной болю. Клейка відбувається з урахуванням напруги і тиску тейпов.
  4. Лімфатична корекція. Застосовується для зняття набряків, тейпи наклеюються променями в бік лімфовузлів для підвищення лимфодренажа.

Також існують методи спрямовані на обмеження обсягу рухів в осередку ушкодження і ліфтингу зі зменшенням внутритканевого тиску.  

Особливості процедури в санаторії «Березовий гай»

Кінезіотейпірованіе призначається лікарем після детальної  діагностики  з урахуванням всіх показань і протипоказань. Кількість сеансів залежить від особливостей організму і конкретної проблеми. Курс лікування триває від 3 сеансів і до повного одужання пацієнта (відсутність скарг). У деяких випадках при гострій травмі допускається одноразове тейпірованіе.

Кінезіотейпірованіе можна використовувати в поєднанні з іншими медичними процедурами для лікування:

  • артрозів і остеохондрозів;
  • порушення постави, сколіозу (початкова стадія), кривошиї;
  • ДЦП;
  • міофасциальних больових синдромів;
  • травм опорно-рухового апарату;
  • набряків і гематом.
Error