Скандинавська ходьба
За даними МОЗ - 60% населення страждає від гіподинамії. Малорухливий спосіб життя є глобальною проблемою для громадської охорони здоров'я, що призводить до таких хвороб як діабет, ішемічна хвороба серця, гіпертонія. Нордична ходьба позитивно впливає на весь організм. Вчені стверджують, що навіть якщо ходити по 20 хвилин 3 рази в день то можна знизити ризик передчасної смерті на 30%, а також спалити 150 калорій.
В Європі скандинавську ходьбу масово почали застосовувати в 1980-х роках. Спочатку ходьба з палицями набула широкої популярності в скандинавських країнах, особливо в Фінляндії. Звідси і назва - скандинавська (а також фінська, північна) ходьба. Згідно зі статистикою, кожен п'ятий європейський житель практикує фінську ходьбу.
Скандинавська ходьба входить в реабілітаційні програми найбільших медичних оздоровчих центрів Європи. Численні дослідження вчених Університету Купера (США), Орегонського університету (США), Університету Мюнстера (Німеччина) довели виняткову користь ходьби з палицями для пацієнтів, що мають проблеми з опорно-руховим апаратом, серцево-судинними захворюваннями (в стадії компенсації), захворювання нервової системи, шлунково кишкового тракту, а також у пацієнтів, які перенесли оперативні втручання і тих, хто проходить відновлення після серйозних травм або важкої хвороби.
Нордична ходьба, це найбільш безпечний вид фізичної активності для будь-кого. Її можна рекомендувати пенсіонерам, спортсменам, вагітним жінкам, дітям з 5-6 років. Корисна вона для бажаючих знизити вагу, привести фігуру в норму, стати струнким і підтягнутим.
Заняття скандинавської ходьбою не вимагають особливої фізичної підготовки, зате допомагають підтримувати життєвий тонус і зміцнюють здоров'я. Регулярні прогулянки на свіжому повітрі підуть на користь будь-кому.
Прогулюючись по алеях, парках, скверах, лісі, людина відпочиває душею, позбавляється від стресу і психо - емоційного напруження.
Скандинавська ходьба рекомендується при таких проблемах зі здоров'ям, як:
- захворювання дихальних шляхів;
- остеохондрозі;
- сколіотичної хвороби;
- порушення постави;
- вегето-судинної дистонії;
- депресії;
- швидкої стомлюваності;
- порушення функцій серцево-судинної системи;
- безсонні;
- хронічних запорах;
- ожиріння.
Щоденні прогулянки протягом 1-1,5 годин покращують аеробні можливості організму, тобто наше тіло здатне краще поглинати і використовувати кисень, зменшується стрес і тривожність, поліпшується пам'ять, сон. Також прогулянки допоможуть привести м'язи в тонус, нормалізують роботу нервової системи, позбавлять від депресивних станів і повернуть гарний настрій і позитивне ставлення до життя.