burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист
Дитячий масаж

Дитячий масаж

Дитячий масаж має на увазі масаж для немовлят до 1 року. Як правило, проводять його педіатри або фахівці вузького профілю. Через велике скупчення рецепторів на шкірі у малюків тактильні впливу сприятливо впливають на всі його системи та органи.

Користь

Науково доведено, що чим більше дотиків крихта отримує в перші місяці життя, тим краще це впливає на його розвиток. Процедура благотворно впливає на всі органи:

  1. Шкіра: помітно поліпшується тургор, шкірні покриви стають більш пружними і м'якими.
  2. Шлунково-кишковий тракт: позбавлення від газіков, нормалізація перистальтики, позбавлення від дитячих шлункових кольок.
  3. Центральна нервова система: значне поліпшення кровообігу, поліпшення якості сну, заспокоєння неспокійних малюків.
  4. Суглоби: дозволяє уникнути хронічних захворювань суглобів - артрози, артрити та інше.
  5. М'язи: зміцнює і розвиває м'язову систему, приводить їх в тонус.
  6. Серцево-судинна система: через поліпшення кровообігу, запобігає виникнення патологій.
  7. Лімфатична система: покращує лімфоток, дозволяє уникнути застою рідин в організмі.

Незважаючи на ефективність і корисність процедури, існує ряд протипоказань до її проведення:

  • порок серця;
  • туберкульоз;
  • гострі запальні процеси;
  • астма;
  • явно виражені грижі.

Якщо нічого подібного у малюка немає, сміливо можете практикувати дитячий масаж.

Особливості

Основною відмінністю дитячого масажу від дорослого є його благотворний вплив на організм. Це обумовлено тим, що площа шкіри на тілі дитини набагато більше щодо його маси тіла (чого не скажеш про дорослих). Саме це сприяє максимальному сприйняття фізичного контакту.

Вплив на організм через шкіру у дітей до 1 року також розвинене більше, ніж у дорослих. Немовлята чутливі до будь-яких дотиків - це сприяє розвитку опорно-рухового апарату, поліпшенню емоційного стану і розвитку функцій центральної нервової системи. У дорослих домогтися подібної реакції організму таким простим способом не вийде.

Види дитячого масажу

Залежно від того, на який результат розраховують батьки, вибирається одні з існуючих видів дитячого масажу:

  1. Лікувальний. Як правило, такий вид спрямований на усунення у дитини конкретної проблеми, призначається при явних ознаках патологій. Призначити такий масаж може лікар-ортопед, невропатолог або хірург дитині з 2-3 місяців. За виняткових обставин (розвиток патології, серйозна форма захворювання) практикувати лікувальний масаж можна з 4 тижні народження малюка.
  2. Корекційний. Призначається після лікувального масажу для поліпшення його ефекту. Також застосовується для уникнення рецидивів хвороб.
  3. Профілактичний. Призначений для загального зміцнення імунітету, поліпшення роботи всіх органів.

Щоб правильно підібрати тип масажу, слід також відштовхуватися від віку малюка.

У дітей до 3 місяців найчастіше присутня гіпертонус м'язів - всі вправи повинні бути спрямовані на його усунення. Після цього, ближче до 4 місяців, все масажні заходи повинні бути спрямовані на зміцнення мускулатури дитини. Варто звернути увагу на масаж рук - долоньок і пальців окремо. Це сприяє стимуляції розвитку моторики і навіть мовного апарату.

У півроку дитина може самостійно сидіти, тому масаж в цьому віці повинен бути спрямований на розвиток м'язів спини і преса. Перш ніж навчитися ходити, слід зміцнити м'язи ніг і тазу - все це рекомендують робити з 9 місяців.

Однорічні діти гірше переносять статику - лежати під час сеансу малюк вже не захоче. Тому проводити їх варто в ігровій формі - розважайте дитини жартами, незвичайними рухами.

Основні прийоми

Щоб не нашкодити крихті, слід розуміти відмінності між дитячим і дорослим масажами. Для розминки малюків використовують певні прийоми:

  1. Погладжування. Застосовується на початку сеансу, щоб підготувати шкіру до подальших дій. Робити це слід у напрямку лімфотоку, не надто давлячи на шкіру.
  2. Розтирання. Використовується для поліпшення кровообігу, зниження занадто високої напруги, поліпшенню тонусу м'язів і сухожиль дитини. Крім цього, благотворно впливає на нервову систему.
  3. Вібрація. Для поліпшення обмінних процесів в організмі і позбавлення від спазмів, коліків та інших неприємних відчуттів використовують вібрації. Рухи масажиста повинні бути інтенсивними, але обережними, щоб не нашкодити малюкові.
  4. Розминка. Зазвичай виконується для зняття у дитини набряклості, поліпшення кровообігу і лімфотоку. Нагадує розтирання, але в більш інтенсивній формі.

Щоб масаж був ефективним, робити його слід щодня через 40 хвилин після прийому їжі або ж за півгодини до цього. Починайте проводити сеанси від 5 хвилин і доводите їх тривалість до півгодини. Щоб домогтися максимального ефекту, не використовуйте додаткові кошти - масла, присипки та інше. Якщо дитина перезбуджена або ж не дуже добре себе почуває, рекомендується уникнути проведення процедури.