Діадинамотерапія
Діадинамотерапія - один з численних методів фізіотерапії, заснованих на лікуванні електричним струмом (як електрофорез, дарсонвалізація і інші). Діадинамотерапія - це імпульсна терапія, це метод лікування струмом різної частоти - 50-100 Гц.
Цей вид терапії був розроблений близько 70 років тому французьким вченим П'єром Бернаром і відразу ж впроваджений в медичну практику. Саме Бернар, моделював постійні електричні струми частотою 50 і 100 імпульсів, обгрунтував їх застосування в медицині. Цей вид струму пізніше отримав назву ток Бернара, або діадинамічний струм.
Популярність в фізіотерапії цей метод набув завдяки швидко наступаючому знеболюючому, протизапальному, протинабряковому та іншим ефектам.
Проходження діадинамотерапії: принцип лікування
Як «працює» діадинамічний ток? Він являє собою постійний низькочастотний струм, який імпульсами або періодами різної тривалості подається до тіла пацієнта. Струм збуджує шкірні та рецептори нервово-м'язового апарату, за рахунок чого поліпшуються кровообіг і живлення тканин, нормалізуються обмінні процеси.
Процедура діадинамотерапії проводиться за принципом більшості схожих методів. На ділянках, які піддаються електричному впливу, не повинно бути ранок і подряпин. При їх наявності обов'язково обробити пошкоджені ділянки і заклеїти. Спеціаліст підбирає відповідні форми зони впливу струму електродів і встановлює їх поверх спеціальних прокладок.
Під час процедури відчувається легке поколювання і печіння - це абсолютно нормально і не повинно вас турбувати. Якщо вам стає боляче, попросіть лікаря зменшити силу струму. Тривалість кожного сеансу становить 10-15 хвилин, тобто не більше 5 хвилин на кожну ділянку. Всього зазвичай потрібно 5-6 процедур, але точна кількість сеансів вам призначить лікар.
Діадинамотерапія проводять в спеціалізованих установах під контролем фахівців. Можна придбати відповідний апарат і проводити лікування вдома, але для більшої ефективності та щоб через незнання не нанести собі шкоди, ми радимо звертатися саме до лікарів.
Для більшої ефективності кожної процедури рекомендується проводити її одночасно з рядом інших. Діадинамотерапію слід поєднувати з тепловими процедурами, наприклад, парафіно-і пелоїдотерапією, а також з масажами.
Показання до діадинамотерапії
Електролікування - широка область фізіотерапії, і кожен метод призначений і найбільш ефективний при певних захворюваннях. Високі результати досягаються також при поєднанні процедур. Наприклад, діадинамотерапію можна проводити разом з електрофорезом. Показання для діадинамотерапії наступні:
- захворювання опорно-рухового апарату (остеохондроз, артрит, артроз і ін.);
- різні травми: забої, переломи, вивихи та ін .;
- захворювання шлунково-кишкового тракту;
- бронхіальна астма і хронічний бронхіт;
- ЛОР-захворювання;
- захворювання ПНС (радукуліт, невралгія);
- порушення обміну речовин;
- гінекологічні захворювання.
Протипоказання до діадинамотерапії
Проведення діадинамотерапії або електрофорезу може негативно позначитися на стані організму, якщо проводити їх в наступних випадках:
- схильності до кровотеч;
- гострих запальних процесах;
- епілепсії;
- індивідуальної непереносимості або алергії на застосовуваний медичний препарат;
- туберкульоз легенів та нирок.
Лікування в санаторії «Березовий гай»
Санаторій «Березовий гай» розташувався в мальовничому місті Хмільник Вінницької області. Оздоровчий потенціал цього місця унікальний, а в комплексі з нашими методами діагностики і лікування - воістину безмежний. Поєднуйте лікування з відпочинком: не дарма ж ви пройшли шлях сюди в пошуках здоров'я і душевної гармонії! Ми пропонуємо побалувати себе косметологічними процедурами, у вільний час - урізноманітнити своє дозвілля риболовлею, кінними прогулянками і екскурсійними турами.