ВТЕС (внутрішньотканинна електростимуляція)
У цій короткій статті викладено основні відомості про процедуру внутрішньотканинної електростимуляції (ВТЕС). Вся додаткова інформація може бути отримана Вами при консультації у лікаря з приводу Ваших скарг і захворювання.
ВТЕС - це фізіотерапевтична процедура, яку проводить лікар, що пройшов спеціальну підготовку по застосуванню цього методу лікування.
Про назву методу:
- Внутрішньотканинна. Це означає, що при проведенні процедури для доставки лікувального сигналу використовується одноразова тонка голка. Ця голка вводиться на невелику глибину в м'які тканини, найчастіше до остистого відростка хребця.
- Електростимуляція. Це означає, що для отримання лікувального ефекту застосовується спеціальний модульований електричний сигнал, за параметрами схожий з тими сигналами, які є в нашому організмі, але багаторазово посилений.
Механізм дії процедури
Основний механізм впливу при ВТЕС: сегментарний стимуляційний вплив. Периферична нервова система людини влаштована сегментарно. Це означає, що кожна маленька ділянка спинного мозку (сегмент) і нервові корінці, що відходять від нього на цьому рівні, іннервують (управляють своїми імпульсами) певні тканини. Це шкіра, м'язи, кровоносні судини, всі м'які тканини і навіть верхній шар кістки.
Хвороба спотворює ці нормальні імпульси від сегмента спинного мозку і нервових корінців до тих м'язів і кровоносних судин, які вони іннервують.
При процедурі ВТЕС сигнал поширюється сегментарно і відбувається відновлення нормальних параметрів. Відновлюється мікроциркуляція крові в уражених тканинах, поліпшується провідність по нерву, біль проходить.
Дана процедура по своїй ефективності часто перевершує багато відомих фізіотерапевтичних процедур, тому має суттєву перевагу - сигнал, доставлений через голку, минаючи шкіру і підшкірний жир, надає в 200-300 разів сильнішу і сфокусовану дію. При цьому ВТЕС не чинить шкідливої дії на сусідні тканини і органи.
Як проводиться процедура:
Пацієнт зручно лежить на м'якій кушетці. Лікар вводить голку-електрод і другим, вже нашкірним електродом, задає напрям поширення сигналу. Це, як правило, кілька зон іннервації одного-двох сегментів спинного мозку. Тривалість процедури 30-60 хвилин. ВТЭС проводиться 1-3 рази в тиждень, в середньому необхідне число процедур становить 6-8.
Показання до лікування методом внутрішньотканинної електростимуляції (ВТЕС):
- остеохондроз хребта, болі в спині;
- невеликі грижі міжхребцевого диска, болю і зниження сили в нозі/руці після операцій на хребті;
- болі в нозі, причиною яких є грижа або протрузія міжхребцевого диска;
- радикулопатія, радикуліт, ішіас, люмбаго;
- пошкодження нерва (прискорення відновлення в 4-8 разів);
- стеноз (звуження) хребетного каналу (ВТЕС - один з небагатьох методів, реально допомагають при цьому захворюванні).
Протипоказання:
- активна фаза ревматоїдного поліартриту, інфекційні захворювання;
- кардіостимулятор (водій ритму);
- вагітність;
- активні онкологічні захворювання.
Поєднання з іншими методами лікування
Ця методика чудово поєднується з іншими методами лікування, використовуваними в санаторії (масаж, ЛФК, витягування хребта, УХТ, теплолікування, мануальна терапія тощо). Підбір оптимальної схеми Вашого лікування проводиться лікарем на первинній консультації.