Інтерференцтерапія
Інтерференцтерапія - це один з методів електротерапії, що полягає в застосуванні синусоїдальних струмів середньої і низької частот. Він схожий з Ампліпульстерапією, так як це теж один з методів низькочастотної електротерапії. При інтерференцтерапії на пацієнта впливають 2 види змінного струму, що взаємодіють між собою. Основний принцип методу полягає у самій назві: термін «інтерференція» означає «накладання».
Для здійснення взаємодії потрібно, щоб патологічний осередок знаходився в зоні перехрещення силових ліній струмів. В результаті інтерференції двох струмів утворюється один, низькочастотний.
У Інтерференцтерапія використовуються змінні струми частотою в діапазоні 3000-5000 Гц. Частота одного струму постійна, а другого - змінюється вручну таким чином, щоб відрізнятися від першого в межах 1-200 Гц.
Лікувальна дія інтерференцтерапі
Взаємодіючі між собою струми проникають в тканини, не дратуючи рецептори і не викликаючи жодних неприємних відчуттів під час процедури, тому цей метод фізіотерапії показаний і літнім людям, і дітям. Подразнюючий ефект струмів проявляється в зоні, де утворюється низькочастотний струм, в глибинних тканинах.
Інтерференційні струми надають масажну дію завдяки тому, що викликають скорочення м'язів. Наслідок цього скорочення - поліпшення периферичного кровообігу і відтоку лімфи. Це є головним лікувальним впливом цього методу, адже стимуляція кровообігу покращує постачання тканин киснем, сприяє виведенню токсинів і зменшення набряку, забезпечує знеболювальну дію.
Коротко лікувальний ефект Інтерференцтерапія можна виразити в наступних тезах:
- розширення судин;
- підвищення больового порогу;
- зниження больових відчуттів;
- зменшення м'язового спазму.
З одного боку, інтерференцтерапія дає позитивний ефект при різних захворюваннях в гострій стадії, але її мінус в швидкому звиканні (в порівнянні з іншими методами електротерапії). Тому рекомендується комбінувати інтерференцію з іншими процедурами, наприклад, електрофорезом і ампліпульстерапією.
Як проходить сеанс інтерференцтерапії
Процедура інтерференцтерапії зовні мало чим відрізняється від інших методів електротерапії. Пацієнт лежить або сидить на кушетці, на тіло укладаються 2 пари електродів на спеціальні прокладки. Істотна відмінність від інших процедур - в обов'язковому перехрещення струмів електродів в ділянці найбільшої хворобливості.
Процедура Інтерференцтерапія безболісна, відчувається лише глибока вібрація або відчуття «мурашок» по шкірі. Тривалість сеансів разюче відрізняється в залежності від форми захворювання та інших факторів: 5-30 хвилин кожен день. Повний курс інтерференцтерапії становить від 6 (при гострих формах захворювань) до 20 (при хронічних) процедур.
Показання та протипоказання до інтерференцтерапії
Курс Інтерференцтерапія показаний в наступних випадках:
- захворювання нервової системи;
- варикозна хвороба;
- остеохондроз, остеоартроз та інші захворювання опорно-рухового апарату;
- захворювання жіночих статевих органів (запального характеру);
- захворювання шлунково-кишкового тракту;
- деякі шкірні хвороби та ін.
Інтерференцтерапія знайшла своє застосування не тільки в медицині, але і в косметології - як ліполітичний засіб для лікування целюліту, ожиріння, зменшення набряків.
Протипоказання - такі ж, як і в більшості методів фізіотерапії:
- туберкульоз;
- гострі запальні процеси;
- гострі інфекції;
- злоякісні новоутворення;
- схильності до кровотечі;
- вагітність та ін.
При гострих формах захворювань рекомендується поєднувати інтерференцтерапію з електрофорезом, ампліпульстерапією, гальванізацією.
Дозвілля та лікування в санаторії «Березовий гай»
Провести відпустку з користю і комфортом можна не тільки на пляжних курортах, а й в затишному куточку живої природи - в санаторії «Березовий гай». Наша територія - як власний світ. Чистий, мальовничий, затишний. Якщо у вас є проблеми зі здоров'ям, ми підберемо оптимальне лікування. Щоб не відчувати себе під замком, а дійсно насолодитися лікувальним відпочинком, зробіть своє дозвілля, відвідавши екскурсії, зайнявшись активним відпочинком, побалувати себе косметологічними процедурами.