burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист
Лімфодренажний масаж

Лімфодренажний масаж

Лімфа є вид сполучної тканини рідкої консистенції. Основне її призначення - транспортування білків, токсинів, метаболітів в кровоносну систему людини. Крім цього, лімфатичні вузли служать якимсь бар'єром для мікробів і перешкоджають їх проникненню в організм. Лімфодренажний масаж забезпечує активну циркуляцію лімфатичної рідини по організму людини і запобігає лімфостаз (застій лімфи).

Вперше лімфодренажний масаж почали застосовувати на початку двадцятого століття. Спочатку його основним призначенням було зняття набряків у пацієнта в післяопераційний період і при деяких формах венозних захворювань (варикоз, тромбоз, флебологія). Пізніше даний вид масажу знайшов широке застосування в косметології.

Показання і користь

Розгін лімфи по крові забезпечує виведення токсинів, сприяє поліпшенню самопочуття і зовнішнього вигляду, покращує обмін речовин. Завдяки цьому відбувається регенерація клітин в організмі, що дає ефект омолодження. Також користь полягає в прискоренні схуднення і позбавлення від целюліту.

У косметології лімфодренажний масаж використовують, щоб:

  • локально усунути небажані жирові відкладення;
  • позбутися від набряклості на обличчі й тілі;
  • зменшити припухлості вік і мішки під очима;
  • підтягнути шкіру і зменшити кількість мімічних зморшок;
  • поліпшити контури тіла.

Якщо подивитися на процедуру з лікувальної точки зору, то її використання ефективно в таких випадках:

  • зміцнення загального імунітету організму;
  • позбавлення від напруги і лікування стресових станів;
  • лікування застою рідин в організмі і порушень функцій лімфатичної системи.

Щоб домогтися максимального результату схуднення, процедуру рекомендується комбінувати з іншими заходами, спрямованими на позбавлення від надмірної ваги - фізичні навантаження, правильне харчування, адекватний питний режим.

Техніки лимфодренажного масажу

Для проведення процедури використовується кілька основних технік:

  • вакуумна;
  • ручна;
  • апаратна.

Кожна з цих методик має ряд своїх особливостей.

Вакуумний

Техніка дуже схожа зі старим баночним масажем. Якщо раніше його використовували при лікуванні застуд і грипу, то зараз активно застосовують в косметології. Принцип полягає в використанні спеціальних насадок (медичних банок), під впливом яких через локального зниження тиску Лімфоток активуються. З організму активно виводиться зайва рідина.

Ручний

Тривалість процедури займає близько півтори години. Для досягнення максимального ефекту використовуються спеціальні ефірні масла. Ручний масаж буває декількох типів:

  1. Поверхневий. Спрямований на стимуляцію капілярів в верхніх шарах шкіри і поліпшення обмінних процесів організму.
  2. Глибокий. Прямий вплив на великі судини, які в подальшому беруть на себе функцію відтоку зайвої рідини від всіх внутрішніх органів.
  3. Внутрішній. Прямий вплив на вузли лімфатичної системи.

Апаратний

Максимально швидкого ефекту можна домогтися при використанні додаткових установок. Апаратний лімфодренажний масаж ділиться на пресотерапія і специфічне вплив мікрострумами.

Перший варіант передбачає вплив стисненим повітрям на окремі ділянки тіла. Найбільшого поширення техніка отримала у пацієнтів, які бажають зменшити обсяги ніг, живота, рук і стегон. На клієнта надягають спеціальний костюм, що симулює скорочення м'язів. Костюм нагадує великий манжет для вимірювання артеріального тиску.

Використання мікрострумів може налякати багатьох. Насправді це безболісна процедура, що передбачає вплив імпульсного струму невеликої потужності через спеціальні електроди.

Зазвичай для досягнення перших результатів слід виконати 6-8 сеансів. Але іноді пацієнти бачать зміни вже після 3-4 масажу. Щоб отриманий результат зберігся тривалий час, рекомендується проходити курс від 12 сеансів.

Протипоказання до процедури

Незважаючи на всю корисність лимфодренажного масажу, використовувати його можна далеко не всім. Існують протипоказання до проведення процедури:

  • механічні пошкодження шкірних покривів;
  • крихкість судин (після першого ж сеансу у пацієнта залишаться великі синці або навіть гематоми);
  • запальні процеси в лімфатичної системи;
  • перенесена раніше міома або проведена операція мастектомія (також будь-які інші види пухлин);
  • цукровий діабет;
  • проблеми ендокринної системи;
  • підвищена температура (інфекції і запалення в організмі).

Якщо ігнорувати перераховані вище фактори і все одно проводити сеанси масажу, є ймовірність завдати серйозної шкоди. Наприклад, якщо у пацієнта є пухлини, процедура може стати каталізатором перетворення доброякісних в злоякісні. Також неприємні наслідки виникнуть у хворих на серцево-судинними захворюваннями - розгін лімфи може погіршити загальний стан і надати сильний перевантаження на серце.

Лімфодренажний масаж обличчя

Позбутися від надмірної набряклості особи допоможе лімфодренажний масаж. Для його проведення в даній локалізації існує кілька правил:

  • перед початком процедури особа слід ретельно очистити;
  • для забезпечення м'якості масажу слід змастити руки кремом або олією;
  • всі рухи виконуються виключно у напрямку лімфотоку - перед початком процедури слід з ним ознайомитися.

Відзначимо, що всі рухи повинні бути акуратними і не різкими. Особливу увагу слід приділити століть - їх масування здійснюється легкими дотиками подушечок пальців.

Також варто звернути увагу на масаж шиї - саме так велике скупчення лімфатичних вузлів.

Лімфодренажний масаж тіла

Для масажу тіла використовуються хвилеподібні рухи руками, натискання і легкі погладжування (в разі застосування ручного виду масажу). Всі рухи, так само як і на обличчі, повинні бути виключно вздовж лімфатичних каналів. Процедура передбачає вплив на всі ділянки тіла - сідниці, спина, живіт, руки. Чи не задіють коліна та лікті.

Перший сеанс повинен бути щадним - навантаження можна збільшити з другого чи третього разу. Якщо у пацієнта виникають серйозні больові відчуття, слід зменшити інтенсивність.

Лімфодренажний масаж - це відмінний спосіб корекції фігури, поліпшення здоров'я і підняття настрою. Процедуру можна виконувати в будь-який час року незалежно від віку і статі пацієнта.