burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист

Лікування міжхребцевої грижі в санаторії

Наш хребет складається з 33 кісток - хребців, що становлять ланцюжок, від таза до основи черепа. В результаті утворюється центральна, порівняно жорстка вісь тіла, яка підтримує голову, тулуб, захищаючи при цьому спинний мозок, служить місцем прикріплення ребер, зв'язок, м'язів, а так само сприяє закріпленню нижніх і верхніх кінцівок.

Міжхребцеві з'єднання

Хребці з'єднуються безліччю зв'язок з двома парами звичайних суглобів, (ззаду) і (спереду) і крім того, унікальними структурами – між хребцевими дисками.

Міжхребцеві суглоби

Пари суглобових відростків, що знаходяться з боків від спинного мозку утворюють міжхребцеві суглоби. Вони відносяться до плоского типу, так як покриті гладким хрящем поверхні дозволяють ковзати один по одному в різних напрямках. Ці суглоби мають синовіальну рідину і оточуються міцною капсулою з волокнистої сполучної тканини. Через нашу непосидючість вони постійно труться одна об одну, тому тут часто розвивається артрит (артроз).

Міжхребцеві диски

Це товсті, широкі подушки, з волокнистого хряща, заповненого всередині в'язкою речовиною, відомою як драглисте ядро, вони міцно приросли до хребців і розділяють їх. Диски є не тільки рухомими з'єднаннями, але і амортизуючими прокладками, що дозволяють хребту пружно гнутися, стискуватися, розтягуватися. Згодом щоденний тиск їх зростає. Так само, вони самі по собі злегка «усихають», тому до старості спина коротшає і знижує свою рухливість. Диск може дати міжхребцеве випинання (грижу), що загрожує компресією, здавлюванням спинного мозку.

Спинний мозок

Більшість хребців мають однакову будову: масивне тіло (спереду) і дуга (ззаду), вони утворюють хребетний отвір. При з'єднанні всіх хребців, ці отвори з'єднуються в поздовжній хребетний канал, по якому проходить спинний мозок. Від нього відходить 31 пара передніх і задніх корінців, із з'єднанням у парні спинномозкові нерви.

Що таке міжхребцева грижа

Вона являє собою такий хворобливий стан, при якому частини пошкодженого пульпозного ядра диска потрапляють через розриви в фіброзному кільці в спинномозковий канал або через замикальні пластинки - в тіло хребця.

Причини міжхребцевої грижі

ЭМіжхребцева грижа - це результат підвищеного навантаження на міжхребцевий диск. Найчастіше з'являється після декількох невдалих спроб руху при повороті корпусом тіла, при підніманні тяжкості. До факторів ризику відносяться професії, які вимагають тривалого сидячого положення або частого підняття і перенесення тяжкості, порушення обміну речовин, куріння, заняття важкою атлетикою.

Симптоматика

Якщо в поперековому відділі відбудеться видавлювання в хребетний канал, желеподібної речовини - фрагментів ядра диска, то можлива компресія спинного мозку, що може призвести до втрати контролю за дефекацією і сечовипусканням, іноді до ослаблення чутливості в зоні заднього проходу або прострілів болю вздовж ніг.

Діагностика

Частіше всього досить скарг і інструментальних методів дослідження: клінічна картина дозволяє визначити навіть локалізацію грижі. Остаточну діагностику встановлюють за допомогою рентгенографії, КТ або МРТ-сканування.

Ускладнення міжхребцевих гриж хребта

Ускладнення міжхребцевих гриж, залежить від місця її локалізації.

Якщо грижа знаходиться в поперековому відділі, то ускладненнями можуть бути такі патологічні стани як, люмбалгія (тупий біль, проявляється поступово, і як правило після фізичних навантажень або переохолодження), люмбаго (гострий біль в попереку, з утрудненням руху, виникає після підйому тяжкості) , люмбоішалгія (біль в попереку, що віддає в ногу), синдром компресії кінського хвоста (біль дуже сильна, руху повністю обмежені, вимагає невідкладної медичної допомоги).

Міжхребцеві грижі в грудному відділі, можуть проявлятися такими ускладненнями як: торакалгія (біль в грудній клітці), міжреберна невралгія (сильний біль по ходу міжреберних проміжків, іноді віддає в область серця).

Грижі шийного відділу хребта, супроводжуються такими станами як: цервікалгія (біль, неприємні відчуття в області шиї), головні болі і обмеження рухливості в суглобах шиї.

Лікування міжхребцевої грижі:

  • Ванни радонові, сухі вуглекислі.
  • Теплолікування гальваногрязі і парафіно-озокеритові аплікації.
  • Електрофорез з КАРІПАЇН плюс.
  • Ультразвук з КАРІПАЇН кремом, втирання КАРИПАЇН гелю.
  • Комп'ютерне витягування поперекового, грудного, шийного відділів хребта, з подальшою фіксацією поясом, комірцем Шанца.
  • Внутрішньотканинна електростимуляція за методикою Герасимова при складних порушеннях іннервації і больовому синдромі.
  • Газові ін'єкції СО2.
  • Магнітотерапія.
  • Ампліпульстерапія.
  • Діадинамотерапія.
  • Інтеференцтерапія.
  • Світлолікування за допомогою магнітно-інфрачервоного лазера, «Біоптрон», фотонно-поліхромії матриці Коробова.
  • Ручний або вакуумний масаж.
  • Мануальна терапія (пост-ізометричних релаксація).
  • ЛФК в тракційно - тренуючому режимі. Зміцнення м'язів розгиначів спини.
  • Заняття з інструктором на Профілакторі Євмінова.
  • Введення препаратів фірми Heel - Цель Т, Траумель S, Дискус композитум, Убихинон, Лімфоміозот.
  • Блокади з Мідокалмом при міофасциальних синдромах і синдромі грушоподібного м'язу.
  • Антиостеопорозна терапія при необхідності.
  • Хондропротекторна терапія.