burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист

Лікування люмбалгії в санаторії

Люмбалгія

Стреси, гіподинамія, ожиріння, неправильне харчування завдають непоправної шкоди організму. Для безлічі потенційних пацієнтів люмбалгія стає буденним явищем, для деяких - проявляється у вигляді разового нападу, для частини стає приводом для постійних мук, отруюючи при цьому все життя. Причиною прояву симптомів захворювання може стати переохолодження, тривале перебування в некомфортною позі. Больові симптоми можуть проявитися і при тривалій ходьбі людини, що страждає плоскостопістю, при сильному ударі ноги, тісне взуття і т. д.

Причиною люмбалгії (болів в попереку) в 80% випадків стають проблеми з хребтом. В інших 20% випадків це наслідки такої патології, як камені в нирках, кісти в яєчниках, міома матки, хвороби передміхурової залози. У зв'язку з цим для визначення шляху і способів результативного лікування потрібно точне визначення причини шляхом діагностики. Більш точний діагноз можна поставити після проведення МРТ або КТ.

Основні типи люмбалгії

Залежно від джерела походження і локалізації, виділяють 3 типи люмбалгії:

  • Локальні поперекові болі. Виникає в зв'язку з подразненням поперекових структур (м'язів, кісток, сухожиль, суглобів). Болі в даному випадку не дуже інтенсивні і чітко локалізовані.
  • Відображені поперекові болі. Виникають як наслідок порушень, не пов'язаних з хребтом (камені в нирках та ін.). Можливі супутні больові відчуття в стегнах і сідницях. Якщо причина криється в проблемах з крижовим відділом, то болі можуть іррадіювати в пахову область і на верхню поверхню стегон. В окремих рідкісних випадках можливий перехід больових відчуттів нижче коліна і на стопи.
  • Радикулярні поперекові болі. Причиною виникнення радикулярної люмбалгії стає подразнення нервових корінців, що виникає в зв'язку з їх компресією (здавленням). У переважній більшості випадків радикулярні болі значно інтенсивніше відображених і характеризуються більшою дистальною іррадіацією. Радикулярні болю поширюються на всю область іннервації, «підконтрольну» защемленню нервових корінців. При здійсненні певних рухів радикулярні болю можуть посилюватися.

Діагностика

У переважній більшості випадків (90%) напади гострої радикулопатії пов'язані з компресією на рівні хребетних сегментів L4-L5 і L5-S1. Защемлення (ураження) корінця L4 викликає больові відчуття в бічній поверхні гомілки, слабкості чотириголового м'яза, зниження колінних рефлексів. У положенні сидячи і вставанні біль посилюється. Защемлення корінця L5 транслює больові відчуття в крижі, по задній стегнової поверхні, а також дорсальній частині стопи і латеральній частині гомілки. У зазначених зонах відчувається гіпотрофія і слабкість. Характерним для ураження L5 є прагнення пацієнта зайняти вимушене згинальні положення тулуба. Поразка сегмента S1 супроводжується болями в ділянці сідниць задньої поверхні стегна, в стопі і в гомілки.

Гостра і хронічна люмбалгія

Навіть при відсутності патології хребта, внаслідок травм, підйому важкого вантажу, різкого непідготовленого руху, тривалого перебування в фізіологічній позі, переохолодженні, може розвинутися гостра люмбалгія. Разом з тим, найчастіше люмбалгія проявляє себе на тлі дегенеративних процесів, що протікають в хребті. Біль, що локалізується тільки в спині, з ураженням корінців не пов'язана.

Однією з причин гострої люмбалгії в ряді випадків стає вклинювання фрагмента ядра диска в тканину фіброзного кільця і ​​перерозтягненням в зв'язку з цим його зовнішніх країв. Можливо і зміщення всього диска, що приводить до розтягування задньої поздовжньої зв'язки. Досить часто гостра люмбалгія проходить через кілька годин, днів і навіть тижнів так само спонтанно, як і з'являється. При ускладненні люмбалгія здатна трансформуватися в люмбоішалгію.

Хронічна люмбалгія може розвинутися як на тлі регресу гострого болю, так і незалежно від неї. Частою причиною розвитку захворювання стає т. н. міофасціальний синдром, артроз фасеточних суглобів, нестабільність ПДС, спондильоз і рідше - спондилолістез.

Симптоми люмбалгії

Люмбалгія проявляється болем ниючого характеру, яка посилюється при русі. При цьому пацієнт відчуває характерний дискомфорт:

  • обмеження рухів тулуба в сторони;
  • загострення болю при тривалому стоянні (виникає бажання лягти або сісти);
  • напруга м'язів в поперекової області;
  • посилення больових відчуттів при спробах змінити положення тіла.

Люмбалгія, як захворювання доброякісне, цілком успішно піддається лікуванню. Успішність і тривалість лікування багато в чому визначаються ступенем занедбаності патологічних процесів.

Лікування

Схеми лікування люмбалгії побудовані за алгоритмом, який застосовується для купування болю, що виникає внаслідок нестабільності хребта або компресії нервових корінців, що відносяться до попереково-крижовому відділу хребта. Комплексне лікування люмбалгії в обов'язковому порядку націлене не тільки на тимчасове зняття больових відчуттів, а й на усунення причини захворювання.

При яскраво вираженому больовому синдромі може бути рекомендована медикаментозна терапія, спрямована на купування болю і зниження м'язового спазму в навколохребцевих м'язах. Якщо в попереково-крижового відділі хребта мають місце больові відчуття, що носять хронічний характер, то перевага віддається комплексному лікуванню в складі:

  • деяких сприятливих технік мануальної терапії;
  • комплексів голкорефлексотерапії;
  • комплексів фармакопунктури;
  • комплексів вакуумної терапії;
  • процедури витягування хребта;
  • комплексів лікувальної гімнастики.

Санаторій «Березовий Гай» має в своєму розпорядженні всі необхідні умови, технічні і професійні можливості для проведення кваліфікованої діагностики та комплексного лікування люмбалгії. Ми пропонуємо вам поєднати приємне з корисним і скористатися унікальною можливістю підлікуватися, чудово відпочити і зарядитися позитивом на рік вперед.