burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист

Лікування кіфозу в санаторії

Кіфоз

Кіфозом називається як придбане, так і спадкове дугоподібне викривлення верхнього відділу хребта. Кіфоз характеризується вигином хребта ззаду в сагітальній площині. Патологічним можна вважати вигин в грудному відділі хребта, що перевищує кут в 40 °. При цьому вершина викривлення верхнього відділу хребта розташовується вище, ніж та, яка характерна для нормального викривлення грудного відділу. Найпоширеніші причини кіфозу - вроджена слабкість м'язів, робота, пов'язана з тривалим перебуванням спини в зігнутому положенні, важкий перенесений в дитинстві рахіт. Крім порушень в поставі, кіфоз стає причиною зменшення обсягу легень, що самим негативним чином впливає на діяльність дихальної і ряду інших систем організму.

Так званий кутовий кіфоз, або горб, розвивається внаслідок ураження хребців туберкульозним процесом, що призводить до їх сплющування. Кіфоз цього типу призводить до вираженої деформації не тільки спини, але і грудної клітини, яка випинається вперед. Така тенденція спричиняє за собою досить важкі ураження внутрішніх органів і може стати причиною інвалідності хворого.

Як виявляється захворювання

Найчастіше кіфоз розвивається ще в дитинстві (період підвищеного ризику - 12-14 років). На початкових стадіях хвороби скарги зводяться до втоми м'язів, при цьому больові відчуття найчастіше не виникають. Втома у дитини, хворої на кіфоз, настає швидше, ніж у однолітків, і вже починаючи з другої половини дня у неї виникає бажання відпочити. Подальший розвиток хвороби призводить до викривлення хребта, при цьому фіксація з плином часу стає все більш вираженою. Дитина скаржиться на болі між лопатками, головний біль, проявляє неуважність. Часті простудні захворювання стають наслідком вже ослабленого на цій стадії імунітету.

На пізніх стадіях викривлення хребта набуває яскраво виражений і стійкий характер. Тулуб страждає кіфозом здається кілька укороченим, груди запала, плечі злегка опущені вперед. Хворого безперервно турбують притуплені болю в хребті, що підсилюються після будь фізичного навантаження. Що страждає кіфозом людина відчуває обмеженість у рухах, больові відчуття при нахилах і поворотах. Відсутність своєчасного кваліфікованого втручання може призвести до розвитку хронічних захворювань внутрішніх органів.

Захворювання перестає прогресувати, як правило, разом з припиненням зростання. При виявленні перших ознак кіфозу слід негайно показати дитину вертебрологу, який проведе необхідні діагностичні заходи (візуальний огляд, рентгенограму грудної клітки і хребта) і встановить причину розвитку патології.

За причиною виникнення кіфоз ділять на:

  • придбаний: захворювання розвивається внаслідок постійно підтримуваної неправильної постави;
  • вроджений: захворювання зароджується на етапі внутрішньоутробного розвитку плода внаслідок патологій такого розвитку;
  • посттравматичний: розвивається як наслідок перенесеної травми хребта;
  • дегенеративний: захворювання розвивається внаслідок дегенеративних змін, що проходять в хребті;
  • паралітичний: стає наслідком тих же патологій, які привели до паралічу.

Методи лікування

ЛЛікування кіфозу направлено головним чином на зміцнення м'язів черевної стінки і спини, активацію процесів обміну в хребті. В рамках комплексної лікувальної програми може бути рекомендована регулярна лікувальна фізкультура, що проводиться під керівництвом фахівця за індивідуальною програмою. Корисними будуть заняття плаванням, масажі та інші методи мануальної терапії. Хворому рекомендована жорстке ліжко і спеціальний ортопедичний корсет.

Дуже дієвими в більшості випадків виявляються такі профілактичні та лікувальні заходи, як:

  • заняття коррегуючого гімнастикою як з використанням спеціальних снарядів (дошка Євмінова та ін.), так і без них;
  • масаж спазмованих спинних м'язів;
  • різні заходи мануальної терапії (пост-ізометричної релаксації);
  • переривчасте сухе витягування хребта з використанням комп'ютерного комплексу;
  • використання коригуючого корсета для корекції грудного відділу хребта;
  • проведення курсу газових ін'єкцій СО2, що сприяють інтенсифікації харчування навколохребцевих тканин;
  • комплекси магнітотерапії та електростимуляції спинних м'язів;
  • бальнеологічні процедури за показаннями;
  • електрофорез;
  • світлолікування із задіянням можливостей магніто-інфрачервоного лазера і фотонно-поліхромної матриці Коробова.

Схема комплексного лікування підбирається строго індивідуально відповідно до результатів обстеження.

Санаторно-оздоровчий комплекс «Березовий Гай» пропонує не відкладати проблеми зі здоров'ям до тих пір, поки з ним не доведеться розпрощатися. Розташований в цьому природному заповіднику в безпосередній близькості з лісовим масивом і чистим лісовим озером, наш санаторій має в своєму розпорядженні при цьому всіма можливостями для проведення кваліфікованої діагностики та лікування всіх поширених патологій опорно-рухового апарату - кіфозів, спондильозів і спондилолістезів, ішіасу, люмбалгії і інших.

Вам будуть запропоновані:

  • індивідуальний графік лікування;
  • проживання в комфортабельних облаштованих апартаментах;
  • 4-рьох разове харчування з можливим урахуванням вимог вашого організму і курсу терапії;
  • розваги на будь-який смак і темперамент;
  • культурно-пізнавальні екскурсії та багато іншого.

Санаторій «Березовий Гай» - сумістить приємне з корисним!

Error