burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист

Реабілітація після опіків в санаторії «Березовий гай»

До складних і небезпечних пошкоджень шкірних покривів належать опіки. Яким би не був опік - термічним, хімічним, електричним або променевим, - потерпілому слід надати першу допомогу і викликати медпрацівника, оскільки наслідки після опіків можуть бути самі погані. Тільки компетентний фахівець здатний визначити ступінь ураження шкіри і призначити корисний курс відновлення.

Ступені і симптоми опіків

Сьогодні виділяють чотири ступені опіків.

  1. І ступінь - почервоніння ділянок шкіри, незначний набряк, довільне загоєння протягом 3-5 днів.
  2. ІІ ступінь - утворення великих розкриваючихся бульбашок, світло-жовтих струпів, при довільному загоєнні залишається рубець.
  3. ІІІ ступінь - ураження шкіри, підшкірної клітковини, утворення синіх і чорних струпів, самозагоєння неможливо.
  4. ІV ступінь - обвуглювання шкіри, ураження м'яких тканин, м'язів, сухожиль, аж до кістки, самозагоєння неможливо.

Якщо потерпілий знаходиться в похилому віці, або має проблеми зі здоров'ям у вигляді цукрового діабету, імунодефіциту, тоді лікування опіку ускладнюється. Відновлювати шкірні покриви допускається тільки при опіках І ступеня. В інших випадках абсолютно природно очікувати ускладнень, тому важливо спостерігатися у хірурга.

Стан потерпілого після опіку проходить чотири стадії: опіковий шок, гостра опікова токсемія, опікова септикотоксемія, реконвалесценція. Кожен з них проявляється специфічними розладами в різних системах людського організму.

Наслідки після опіків

Ускладнення, викликані опіками, можна розділити на дві категорії:

  • місцеві;
  • системні.

До місцевих наслідків відносять утворення рубців на місці ураженої шкіри через попадання інфекції, що стягують струпи призводять до місцевої ішемії або респіраторних порушень. Якщо опік був в області суглоба, стопи, кисті або промежини, то можливе обмеження функціональності враженого органу.

До системних порушень належить зниження кровотоку, внаслідок чого виникає патологія в обмінних процесах, далі розвиваються гіпертонія, ниркова і печінкова недостатність. Крім того, опік викликає нервові розлади, лихоманку. Крайній ступінь ураження шкірних покривів - опікове виснаження, яке може закінчиться смертю.

Лікування та реабілітація організму після опіків в санаторії

На етапі реконвалесценції - відновлення - відбувається загоєння ран, приживлення пересаджених ділянок, відновлення роботи внутрішніх органів. На даному етапі істотне значення має проходження курсу реабілітації, який сприяє швидкому і повноцінному одужанню не тільки пошкоджених ділянок шкіри, але і внутрішнього стану організму. Пройти таку програму бажано в центрах, спеціально обладнаних новітньою технікою.

До таких установ відноситься і санаторій «Березовий гай», який для пацієнтів з опіками пропонує спеціальну програму відновлення організму. Вона включає такі процедури:

  • електрофорез;
  • гальваногрязетерапія;
  • сухі вуглекислі ванни;
  • лазерно-магнітна терапія;
  • біоптрон.

Довіряйте нам - і будьте здоровими і красивими!

Error