burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист

Як правильно лікувати стеноз

Стеноз спинномозкового каналу - це захворювання, що виникає у людей, вік яких понад п'ятдесят років, і що характеризується зносом деяких ділянок хребетного стовпа. Звуження спинномозкового каналу призводить до тиску на спинний мозок і нервові корінці, через що виникають дегенеративно-дистрофічні зміни в хребті. Набагато рідше може зустрічатися у дітей і підлітків. Відмова від своєчасного лікування стенозу може призвести до паралічу нижніх кінцівок.

Симптоматичні прояви стенозу

При звуженні спинномозкового каналу відбувається часткова перебудова хребта, яка впливає на можливість людини жити повноцінним життям. Для захворювання характерні такі прояви:

  • тяжкість в ногах;
  • відчуття слабкості;
  • біль під час ходьби;
  • сильні болі в хребті і ногах.

Багато людей вважають за краще не акцентувати свою увагу на даних симптомах, так як в більшості випадків біль і слабкість проходять після нетривалого відпочинку. Однак запущена форма стенозу в більшості випадків вимагає хірургічного втручання і, як наслідок, довгого і дорогого реабілітаційного періоду.

Види стенозу спинномозкового каналу

За формою клінічного прояву хвороби лікарі поділяють стеноз на два основних види:

  • центральний, при якому корінцевий канал звужений до 10-12 мм;
  • латеральний - звуження до 4 мм.

У першому випадку міжхребцевий отвір і корінцевий канал ще не повністю звужені, тому дані зміни можуть бути оборотними. При своєчасному і правильному лікуванні просвіт може бути збільшений у відносно короткі терміни. Літеральний стеноз вилікувати набагато важче, тому що зміни в хребті досягають тієї стадії, коли лікарські препарати і щадні процедури не дають належного впливу. Найчастіше для збільшення просвіту в цьому випадку потрібна операція.

Причини розвитку стенозу

Через виникнення стеноз ділиться на три типи:

  • вроджений;
  • придбаний;
  • комбінований.

Вроджене звуження спинномозкового каналу може дати про себе знати практично в будь-якому віці. Клінічні прояви такі ж, як і при придбаному. Набутий стеноз розвивається з віком, незалежно від способу життя і загального стану здоров'я. Комбінований стеноз є ускладненням вродженого захворювання і відрізняється різними за ступенем тяжкості ускладненнями.

Діагностика стенозу

При підозрі на дегенеративні зміни в хребетному стовпі призначається ряд досліджень за допомогою рентгенографії, магнітно-резонансної томографії, дискографії та комп'ютерної томографії. Медики санаторію «Березовий гай» виявляють стеноз на самих ранніх стадіях за допомогою методу Накатані - спеціального електрофізіологічного тестування. В ході даної процедури проводиться повне сканування тіла людини, що показує роботу всіх органів і систем життєзабезпечення.

Як можна вилікувати стеноз

Щоб людина, у якої був виявлений стеноз спинномозкового каналу, як можна швидше повернулась до нормального життя, необхідно правильно розподілити його фізичну активність і призначити індивідуальне лікування. У лікувально-оздоровчому санаторії «Березовий гай» висококваліфіковані лікарі використовують такі методи, як:

У поєднанні з медикаментами дані процедури швидко усувають больовий синдром, повертають хребту рухливість і сприяють збільшенню міжхребцевого просвіту. Також в якості лікування може бути призначено відвідування інфрачервоної сауни, яка допомагає зняти стомлюваність, розслабити м'язи і усунути більшість неприємних симптомів стенозу.