burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист

Як боротися з поліневритами

Поліневрити вважаються окремим випадком невритів - ураження нервів, внаслідок яких пропадає чутливість. Безпосередньо при поліневритах відбувається ураження безлічі нервів, що поширюється досить рідко. Так як неврит в чистій формі зустрічається вкрай рідко, в клініки найчастіше потрапляють саме хворі поліневритами. Як і всі захворювання, пов'язані з нервовою системою, при відсутності лікування неврити можуть стати причиною значних ускладнень в роботі організму.

Симптоматичні прояви поліневритів

Починаються поліневрити з відчуття зябкості в кінцівках і підвищеної пітливості. Далі йдуть такі симптоми:

  • м'язова слабкість;
  • часткова втрата чутливості;
  • парези і атрофії м'язів;
  • сильні болі в кистях і стопах;
  • зміна пігментації шкіри.

Виявивши більше трьох з перерахованих вище симптомів, рекомендується негайно звернутися до терапевта для проведення подальшої діагностики. Втрата чутливості може бути дуже небезпечна, оскільки повністю пропадає розуміння гарячого / холодного, гарячого / теплого. Отже, є ризик обпектися або отримати обмороження кінцівок.

Види поліневритів

Поліневрити прийнято ділити за клінічними проявами. Для первинних поліневритів характерно підвищення температури, поширення втрати чутливості по всій довжині рук і ніг. У гіршому з можливих варіантів перебігу хвороби первинний поліневрит може придбати висхідну форму, викликавши атрофію м'язів всього тіла. І, як наслідок, позбавлення людини можливості дихати самостійно. Це може стати причиною летального результату.

Вторинні поліневрити можуть розвиватися різко або, навпаки, вкрай повільно. Визначити цю форму захворювання можна з перманентного почуття оніміння кінцівок, блідості шкіри, раптової м'язової слабкості, випаданням сухожильних рефлексів. Поступово шкіра на уражених хворобою кінцівках набуває багряного відтінку, починає набрякати і лущитися. Також виникають складнощі при самостійному пересуванні.

Причини виникнення поліневритів

Поліневрит розвивається в результаті тривалого хронічного отруєння організму алкоголем, миш'яком, ртуттю. У деяких випадках захворювання може бути викликане прийомом великої кількості лікарських препаратів під час лікування таких недуг, як:

  • злоякісні неоперабельні пухлини;
  • лейкоз;
  • авітаміноз;
  • цукровий діабет.

Легка форма поліневриту може з'явитися навіть при отруєнні кислим домашнім варенням з журавлини або брусниці.

Діагностика поліневритів

Оскільки хвороба здатна виникнути в будь-якому віці, при діагностиці доводиться враховувати індивідуальні причини, які могли послужити каталізатором. Наприклад, люди похилого віку можуть захворіти поліневритом при вживанні звичних ліків. У випадку ж з цукровим діабетом поліневрити є найбільш поширеним наслідком.

Щоб не помилитися в першопричинному розвитку поліневритів, необхідно проводити діагностику всього організму. У санаторії «Березовий гай» для цих цілей використовується новаторський метод Накатані, що дозволяє отримати точні відомості про роботу всіх органів і систем життєзабезпечення людини. На основі цих даних лікарі санаторію складають індивідуальний курс лікування.

Лікування поліневритів в санаторії

В першу чергу поліпшенню стану страждаючих поліневритами добре допомагає зміна звичної обстановки на заспокійливо-щадну. Тривалі прогулянки по лісах, що оточують санаторій «Березовий гай», правильне харчування і довгий здоровий сон підходять для даних цілей найкращим чином. В унікальну програму, розроблену медиками для лікування поліневритів, входять наступні процедури:

Разом з комплексом лікарських препаратів, фізіотерапією і масажем, ефект від лікування стає відчутний в максимально короткі терміни. Також в санаторії можна пройти додатковий курс реабілітації, який допоможе не допустити повторення загострення поліневритів в майбутньому.