Способи лікування мігрені і її різновидів
Мігрень - це сильний головний біль, який не пов'язаний з якою-небудь травмою, захворюванням судин або ж перепадами тиску. Вона являє собою неврологічне захворювання, тобто не має ніяких візуальних проявів. Небезпека мігрені полягає в її різко негативному впливі на весь організм в цілому, позбавлення людини працездатності та можливості нормально функціонувати.
Загальні симптоми мігрені
Оскільки існує безліч різновидів даного захворювання, що мають різні симптоматичні особливості, складно визначити якісь загальні ознаки. Проте, для всіх типів мігрені характерні:
- сильний біль, який часто супроводжується нудотою;
- повна відсутність працездатності на весь період нападу;
- періодичність повторення нападів;
- зорові або слухові галюцинації;
- слабкість.
Залежно від виду і тривалості протікання захворювання, напад мігрені може мати протяжність від 20 хвилин до декількох діб. У деяких випадках потрібна госпіталізація хворих.
Види і підвиди мігрені
У загальній класифікації мігрень розділяється на два види. Перший, це мігрень з аурою, при якій болю передує погіршення загального самопочуття, сонливість, різного роду галюцинації. Другий вид - мігрень без аури, або звичайна мігрень. Вона, в свою чергу, ділиться на наступні підвиди:
- абдомінальна - в основному зустрічається у дітей або хлопчиків-підлітків, може тривати від 30 хвилин до декількох діб, з подальшою госпіталізацією;
- базилярная - спостерігається у дівчат і молодих жінок, супроводжується втратою свідомості і , або потемніння в очах;
- геміплегічна - характеризується короткочасним паралічем кінцівок однієї половини тіла;
- офтальмологічна - триває близько півгодини, характеризується нетиповими розладами зору, легкими галюцинаціями і ниючий біль;
- ретинальна - втрата зору і біль тільки з одного боку голови;;
- мігренозний статус - напад може тривати протягом трьох діб, вимагає термінової госпіталізації.
Чому виникає мігрень
Мігрень з аурою є спадковим захворюванням, що передається дитині через певні гени батьків. Існує близько двадцяти видів генів, наявність яких в ДНК найчастіше вказує на спадковий характер хвороби. Приступ мігрені без аури можуть викликати:
- сильний стрес;
- фізичне або нервове перенапруження;
- вживання в їжу шоколаду, горіхів, риби або сиру;
- тривалий прийом гормональних контрацептивів;
- надлишок або ж недолік сну;
- різка зміна клімату.
Також напад мігрені може бути викликаний будь-яким іншим фактором, не пов'язаним з даними списком, але мати індивідуальні характеристики.
Як проводять діагностику мігрені
Оскільки мігрень - це неврологічне захворювання, її практично неможливо відстежити за допомогою діагностичного обладнання. Найчастіше діагноз ставиться на основі скарг самого хворого, кожна з яких відповідає певному пункту спеціальної таблиці класифікації головного болю. Зрідка визначити мігрень можна по розфокусуваному погляді, розосередження уваги і загальної блідості пацієнта.
Особливості лікування мігрені
Як правило, більшість страждаючих на мігрень людей не намагаються вилікувати саме захворювання, а тільки нейтралізують його симптоми за допомогою спазмолітичних і знеболюючих медикаментів. Однак з часом хворим доводиться стабільно збільшувати дозу, в той час як саме захворювання тільки прогресує. Лікування самої мігрені вимагає серйозного і ґрунтовного підходу з обов'язковим стаціонарним перебуванням в лікарні або санаторії.
Лікарі санаторію «Березовий гай» використовують для лікування мігрені останні досягнення в світі медицини. Це новітнє професійне обладнання, особливе харчування і повноцінний відпочинок, який необхідний пацієнтам в першу чергу. Найчастіше в якості лікування застосовуються такі практики:
- опромінення поляризованим світлом Біоптрон;
- знімає больовий синдром масаж шиї і голови;
- кріотерапія
- внутрішньотканинна електростимуляція
Також гості санаторію отримують всі необхідні медикаменти, повноцінний відпочинок, масаж, індивідуально підібране харчування та багато іншого. Весь персонал санаторію «Березовий гай» не тільки забезпечує комплексний догляд за хворим в період лікування, але і допомагає під час реабілітації.