burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист

Симптоми і лікування вегетосудинної дистонії

Кожна людина хоч раз у житті стикалась із загальною втомою, розладом сну, прискореним серцебиттям або ж відчувала несподіваний занепад сил. Як правило, подібні симптоми досить швидко проходять і не вимагають медикаментозного втручання, але в ряді випадків вони можуть бути провісниками досить небезпечного захворювання - вегетосудинної дистонії. Особливо часто ця хвороба спостерігається у дітей або у підлітків, але нерідкі випадки виявлення ВСД у людей середнього або похилого віку.

Основні симптоми ВСД

Дане захворювання включає в себе цілий комплекс різних ознак і проявів, що позначають порушення внутрішніх органів і систем. Залежно від типу ВСД, вона може проявлятися в наступних симптомах:

  • серцево-судинний - прискорений або ж надмірно сповільнений серцевий ритм, скачки артеріального тиску, блідість (мармуровість) шкіри, оніміння кінцівок, безсистемні болю в області серця;;
  • розлад дихання - недолік повітря, задишка, утруднення вдихів і, як наслідок, м'язові спазми, запаморочення;
  • функціональне захворювання кишечника - спазми і ниючий біль в нижній частині живота, здуття, порушення апетиту, нудота;
  • підвищена пітливість кінцівок;
  • прискорене сечовипускання;
  • терморегулятивний - стійке незначне підвищення температури, частий озноб.

У багатьох людей, які страждають ВСД, спостерігається тремтіння в руках, надмірна втомлюваність, непритомність, відчуття дзвону або шуму у вухах.

Чому виникає ВСД

Незважаючи на те, що клінічна картина вказує нібито на захворювання внутрішніх органів, в дійсності ВСД - це порушення нервової системи. Воно може мати вроджений або ж придбаний характер. Вроджена вегетосудинна дистонія виникає в період вагітності матері. Вона може викликати недолік кисню у плода, а також передпологові і родові травми. У рідкісних випадках причиною появи ВСД стає важко перенесена хвороба.

Придбана ВСД у підлітків або у дорослих зазвичай з'являється внаслідок наступних чинників:

  • важливі події, які потягли за собою бурхливу емоційну реакцію;
  • нервовий зрив;
  • несприятлива обстановка в сім'ї та / або на роботі;
  • ендокринні зміни в організмі.

В поодиноких випадках причиною вегетосудинної дистонії може стати сильна інтоксикація.

Діагностика ВСД

Для виявлення цього захворювання застосовуються різні методи діагностики. Оскільки скарги пацієнтів стосуються багатьох систем в організмі, для початку лікарі виключають все більш серйозні хвороби, які мають схожі ознаки. Стандартний набір процедур для виявлення ВСД складається з:

  • розгорнутого аналізу крові та сечі;
  • дихальних тестів;
  • ЕКГ;
  • УЗД шийних хребців.

Нерідко під час діагностики призначають ЕЕГ. Основні лікарі, які проводять діагностику - це невропатолог, окуліст, отоларинголог, ендокринолог, психіатр. Лікуванням захворювання займається переважно невролог.

Як лікувати ВСД

На відміну від більшості хвороб, ВСД піддається лікуванню практично на всіх стадіях. Однак чим довше відкладати одужання, тим складніше буде протікати саме захворювання. Труднощі лікування полягає в тому, що медикам доводиться боротися не з наслідками хвороби, а лише з її першопричиною, в той час як симптоматичні прояви зменшити практично неможливо. Проте, проведення необхідного оздоровчого комплексу для нервової системи повністю позбавляє пацієнта від вегетосудинної дистонії.

У кожній клініці лікарі обирають свій спосіб лікування ВСД. Це можуть бути рекомендації щодо дотримання режиму харчування, курс бесід з психоневрологом або ж медикаментозне втручання. Але не слід забувати, що в звичайному повсякденному середовищі і ці методи можуть не дати швидкого і відчутного результату. Перше, що необхідно для лікування ВСД - це зміна звичної обстановки на більш щадну. Для своїх відвідувачів санаторій «Березовий гай» пропонує наступний курс лікування:

  • м'які фізичні вправи на свіжому повітрі;
  • довгі прогулянки в екологічно чистій парковій зоні;
  • оздоровчий ручний масаж;
  • збалансоване харчування.

За необхідності про пацієнта подбають висококваліфікований невропатолог і психолог. У ряді випадків рекомендована фотонна поліхромна матриця. Подібне комплексне лікування в короткі терміни усуне саму вегетосудинну дистонію і її наслідки. Персонал санаторію «Березовий гай» гарантує всебічну допомогу і підтримку під час боротьби із захворюванням і в період реабілітації.

Error