burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
new-img

Для поїздки в санаторій - мало забронювати номер та оплатити путівку, потрібно підготувати набір документів, і головний з них – санаторно-курортна карта (форма 072/о), без якої неможливо пройти курс санаторно-курортного лікування! У людини, яка вперше відправляється в санаторій, виникає багато запитань щодо оформлення карти, її отримання та використання. На ці запитання відповідає заступник директора з медичної частини Фікс Олександр Юхимович.

Санаторно-курортна карта – це медичний, юридичний документ, бланк якого затверджений Міністерством охорони здоров'я для проходження санаторно-курортного лікування. Карта дозволяє обмінюватися інформацією про здоров'я пацієнта двох фахівців: лікаря, що направив на лікування, і лікаря, який буде займатись оздоровленням на курорті.

Терапевт за місцем проживання пацієнта на основі його амбулаторної карти, заповнює санаторно-курортну карту: вказує в ній основний і супутній діагнози людини, інформацію по його поточному стані здоров'я, скаргах, проведене раніше лікування.

1) Для чого потрібна санаторно-курортна карта?
Лікуючий лікар санаторію на підставі інформації, зазначеної в санаторно-курортній карті, призначає індивідуальний курс лікування на курорті. Чим повніше заповнена санаторно-курортна карта, тим більшу кількість проблем зі здоров'ям пацієнта можна охопити. Дані карти про протипоказання захистять лікаря і пацієнта від помилок у призначенні процедур.

2) Де оформити санаторно-курортну карту?
Для оформлення санаторно-курортної карти Ви можете звернутися в поліклініку за місцем проживання або в приватний медичний центр. Лікар-терапевт випише всі необхідні направлення на обстеження та аналізи. Щоб лікування в санаторії було найбільш ефективним, лікар повинен володіти актуальною інформацією про стан Вашого здоров'я. Не користуйтеся послугами організації, яка пропонує оформити санаторно-курортну карту, без проходження обстеження!!!

3) Які обстеження Вам потрібно буде пройти для оформлення санаторно-курортної карти?
Необхідний мінімум медичного огляду включає:

- огляд лікарів-фахівців (терапевт, гінеколог для жінок);
- дослідження (флюорографія легень, ЕКГ серця);
- аналізи (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, мазок на флору гінекологічний для жінок).

Після отримання результатів необхідно повторно прийти до терапевта. Він вивчить результати аналізів, рекомендації інших фахівців, сформує висновок і заповнить картку.

Правильним буде додатково взяти з собою «свіжі» результати різного роду діагностичних досліджень, за яким людина спостерігається у фахівця. Наприклад, якщо у людини діагностовано захворювання щитовидної залози обов'язково потрібно взяти останній результат УЗД щитовидної залози, аналіз крові на гормони щитовидної залози. Лікар-курортолог, маючи на руках детальну інформацію про поточний стан здоров'я людини, що зможе правильно підібрати терапевтичний курс.

4) Який термін дії у санаторно-курортної карти?
Термін дії санаторно-курортної карти – 1 місяць. Це означає, що оформляти її потрібно не раніше, ніж за місяць, але не пізніше, ніж за 2-5 днів до початку заїзду у санаторій.

5) Чи можна оформити санаторно-курортну карту в санаторії?
Оформити санаторно-курортну карту як юридичний документ в санаторії неможливо! Якщо Ви хочете відразу по приїзду в санаторій отримати призначення процедур, приїжджайте з готової санаторно-курортною картою.

Надіємось що ця інформація була корисна для Вас!