burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
new-img

У нашому санаторії є найбільша можливість широкого застосування комплексу природних лікувальних фізичних факторів (різного виду ванн та кліматотерапії), а також усіх так званих неспецифічних факторів, що грають виключно важливу роль у патогенезі гіпертонічної хвороби: відпочинок, дієта, розумне розширення рухового режиму, масаж, методи фізіотерапевтичного лікування.

Показання:

Гіпертонічна хвороба 1-2 стадії, без частих гіпертонічних кризів, без прогностичних несприятливих порушень серцевого ритму та провідності при серцевій недостатності не вище 1 стадії.

Лікування:

Лікування гіпертонічної хвороби в санаторії починається з корекції медикаментозної терапії лікарем-кардіологом та ретельного підбору бальнеологічних і фізіотерапевтичних методів лікування.

Найбільш широко у реабілітації кардіологічних хворих ми використовуємо вуглекислі ванни, що обумовлено важливою фізіологічною роллю вуглекислоти в організмі.

Вуглекислі ванни збуджують дихальну, центральну нервову систему, надають тонізуючий ефект. Стимулюють роботу серцево-судинної системи, адаптуючи міокард до навантажень.

Радонові ванни. Лікувальна дія радонових ванн пов'язана з знеболюючим ефектом, що призводить до зниження артеріального тиску та нормалізації серцевих скорочень.

Біомагнітна судинна терапія. Це унікальна медична процедура, внаслідок застосування якої відбувається помітне покращення мікроциркуляції крові на 27-31%.

Також важливу роль нормалізації порушених функцій у хворих на ГХ грає:

  • електросон, він сприяє пом'якшенню проявів функціональної патології (зменшує безсоння), знижує артеріальний тиск, покращує кіркову нейродинаміку та обмінні процеси;
  • низькоенергетичне лазерне випромінювання – за методом акупунктури;
  • магнітотерапія;
  • гальванізація «комірцевої» ділянки;
  • пресотерапія нижніх кінцівок;
  • з метою відновного лікування ССХ призначається пиття мінеральної води;
  • масаж ручний або вакуумний комірцевої зони хребта;
  • всі форми ЛФК.

Таким чином, санаторно-курортний етап є важливою ланкою надання медичної допомоги хворим на гіпертонічну хворобу (ГБ). Рекомендований курс лікування 13-16 днів.

Error