burger-icon
Україна, Вінницька область, м. Хмільник, вул. Курортна, 12
УКР
Лікування
Види лікуванняarrow
Завантажити прайс-лист
Постізометрична релаксація м'язів

Постізометрична релаксація м'язів

Постізометрична релаксація м'язів (ПІРМ) - методика, що призводить до розслаблення м'язів після їх вольової (довільної) напруги без зміни відстані між точками прикріплення м'яза; є, як правило, невід'ємною частиною майже всіх провідних напрямів і шкіл в мануальній медицині.

ПІРМ відноситься до найбільш щадних, ефективних і безпечних методів лікування захворювань хребта, м'язово-фасціальних структур.

Правильно проведена за допомогою ПІРМ мобілізація може повністю замінити маніпуляцію, небезпечну великою кількістю ускладнень. При цьому вираженість аналгетичного і міорелаксуючого ефекту цих прийомів практично однакова, а досягнуті результати при застосуванні ПІРМ є набагато більш стійкими.

Метод ПІРМ заснований на фізіологічній напрузі і розслабленні м'язів і використовується найчастіше перед мобілізацією суглоба.

ПІРМ:

  • сприяє усуненню фасціально-м'язової ригідності;
  • усуває периферичне вогнище болю - критичний пункт;
  • сприяє активізації високопорогових механорецепторів III типу, розташованих у місцях вплетення зв'язок і сухожиль в суглобову капсулу;
  • активує афферентну іннервацію, нормалізує нервово-м'язові зв'язки.

Прийоми цієї техніки спрямовані на усунення рефлекторного м'язового спазму при болях, які можуть посилюватися при проведенні мобілізації. При наявності функціонального блоку в сегменті хребта в одному напрямку, м'язи, які здійснюють рух у зворотному напрямку, бувають спазмовані. Щоб усунути цей спазм, необхідно дати невелике навантаження в ізометричному режимі проти опору в зворотному напрямку. Далі, повторюючи ці навантаження кілька разів з інтервалом 10 - 15 сек (час ізометричного навантаження також 10 -15 сек), можна розслабити потрібний м'яз і усунути блокаду.

Усунення функціонально-м'язової ригідності і нормалізація м'язового тонусу досягаються до кінця першої процедури ПІРМ, але, враховуючи існування домінантної патологічної інформації в супрасегментарних відділах ЦНС і фізіологічні закони м'язового скорочення, для досягнення стійкого поліпшення стану необхідно проведення 3 - 7 процедур за один курс.

Показами для проведення ПІРМ можна вважати:

  • полі - і моно сегментарні, помірно або різко болючі функціональні блоки будь-якої локалізації;
  • міодистонічні і міодистрофічні зміни тканин при больових м'язових синдромах будь-якої локалізації;
  • вкорочення м'язів при регіональному постуральному дисбалансі;
  • наявність активних та латентних тригерних точок у м'яких тканинах;
  • наявність локального м'язового гіпертонусу;
  • м'язово-скелетні болі не тільки вертеброгенного та вісцерального, але і іншого генезу (переохолодження, травми, рубці);
  • використання ПІРМ як етапу підготовки (мобілізації) для подальшого проведення маніпуляції.
Error