
Голкорефлексотерапія
Голкорефлексотерапія - найстаріший з відомих методів лікування. Його історія сягає в глиб віків. Батьківщиною методу вважають Китай. Виникнувши в давнину, задовго до народження основоположників медицини Аристотеля, Гіппократа, Авіценни - метод голкотерапії безперервно вдосконалюючись, пройшов випробування часом і зберіг своє значення до наших днів.
ІРТ відрізняється від інших методів фізичного впливу тим, що роздратування наноситься точково, причому голка, проникаючи в поверхневі і більш глибокі тканини стає в різних варіантах впливу подразником чутливих нервових закінчень, що містяться в шкірі, м'язах, сухожиллях, навколосудинних сплетеннях, оболонках нервів. При цьому розвиваються різної складності рефлекторні реакції, що змінюють функціональний стан центральної, периферичної і вегетативної нервової системи з вираженим впливом на трофікутканин, нормалізується протягом енергії в організмі. ІРТ діє насамперед на причину захворювання, запускає процес відновлення організму. Рефлексотерапія викликає місцеву і загальну реакцію організму, супроводжується нормалізацією функції імунної, ендокринної систем, зменшення болю, підвищення загального тонусу.
Залежно від захворювання, техніки постановки голок, виду точок акупунктури сеанс триває від 15 хв до 1 години. Відчуття під час постановки голок можуть бути у вигляді розпирання, тиснення, легкого болю (передбачувані відчуття). Процедура проводиться стерильними одноразовими голками (5-15 шт), а місця введення голок дезінфікуються. Часто ІРТ поєднується з ауріколотерапія (введення голок в точки на вушній раковині). Необхідна кількість сеансів 6-12.
Показання
Захворювання опорно-рухового апарату:
- остеохондроз хребта з больовим синдромом, м'язово-тонічними проявами;
- корінцеві синдроми;
- артрози;
- артрити;
- наслідки перенесених травм (особливо з больовим синдромом).
Захворювання нервової системи:
- неврити лицьового, трійчастого, потиличного нервів;
- наслідки перенесеного інсульту;
Захворювання серцево-судинної системи:
- гіпертонічна хвороба I-II ст .;
- вегето-судинна дистонія;
- синдром Рейно.
Захворювання органів дихання:
- бронхіальна астма;
- хронічний бронхіт;
- алергічний риніт;
- гайморит.
Головний біль, мігрень
Захворювання шлунково-кишкового тракту:
- гастрит;
- дуоденіт;
- хронічний безкам'яний холецистит;
- хронічний панкреатит;
- функціональні диспепсії.
Синдром хронічної втоми.
Цукровий діабет 2 типу.
Протипоказання
Доброякісні і злоякісні новоутворення.
Захворювання крові.
Вагітність.
Гострі інфекційні захворювання, лихоманка.
Хронічні захворювання в стадії декомпенсації.
Інфаркт міокарда.
Вік до 1 року і старше 75 років.